DOME Hotel

Mierīga elegance un izsmalcināts mājīgums pašā Vecrīgas sirdī. Vieta, kur stils saplūst ar viesmīlību, 17. gadsimta arhitektūra harmoniski sadzīvo ar mūsdienu tehnoloģijām, un izsmalcināta virtuve piešķir patiesu piepildījumu katrai šeit pavadītajai dienai. Viesnīca Dome Hotel - Relais & Châteaux Hotel Association dalībniece kopš 2014. gada.

Atrašanās vieta
Atrašanās vieta

Atrašanās vieta

Klusajā Miesnieku ielā - līdz Daugavai 292 soļi, līdz Doma baznīcai 174 soļi, līdz Finanšu ministrijai 288 soļi, savukārt, viens no Vecpilsētas labākajiem bāriem ir 134 soļu attālumā. Pašā Vecrīgas vidū, bet prom no trokšņa un kņadas.

Vēsture un arhitektūra
Vēsture un arhitektūra

Vēsture un arhitektūra

Pašreizējais Dome Hotel izskats ir īpašnieku iztēles un arhitekta Reiņa Liepiņa talanta un prasmes sintēze, kur cieņa pret arhitektūras mantojumu organiski sadzīvo ar 21. gadsimta klienta prasību apzināšanos. Viena no iezīmēm, kas veido mūsu viesnīcas reputāciju, ir rūpīga attieksme pret vissīkākajām detaļām.

Viesnīcas ēkas atjaunošanas procesā veiktajā arheoloģiskajā izpētē tika atklāti 13. gadsimta sākuma ēku fragmenti - tikpat seni, cik pati Rīga. Gadsimtu gaitā ēka daudzkārt pārveidota, tajā pēdas atstājis gan baroks, gan rokoko, gan klasicisms; redzami arī jūgendstila un art deco akcenti. Viesnīcu iekārtojot, tika rūpīgi atjaunoti un saglabāti tie elementi, kas bija saglabājušies līdz mūsdienām, piemēram, skaistās 17. gadsimta koka kāpnes, durvis, logi un sienu krāsojuma detaļas. Plašā ieejas halle ar manteļskursteni līdz pat 18. gadsimta beigām bijusi daļa no toreizējās privātās rezidences, bet tagad tur atrodas viesnīcas recepcija un Dome zivju restorāns. 1870. gadā ēka ieguva trešo stāvu un jaunu dakstiņu jumtu, taču tika arī pamatīgi pārbūvēta, iegūstot pašreizējo, historisma arhitektūrai raksturīgo plānojumu. Ceturtais stāvs ar atvērto terasi pievienots nesen. Pielāgojot ēku Dome Hotel vajadzībām, tika domāts par funkcionalitāti un komfortu, vienlaikus neupurējot vēsturisko autentiskumu un ievērojot ekoloģiskās prasības. Ar lepnumu varam atklāt, ka daudzviet restaurācijas un celtniecības darbos izmantotas vietējo amatnieku prasmes un vietējie materiāli. Katram numuram piemīt sava īpaša aura, taču kopīgais visos - daudz gaismas, ērts iekārtojums un pietāte pret detaļām. To lieliski papildina 21. gadsimta tehnoloģiskais aprīkojums, kas pieejams mūsu viesiem.

Relais & Chateaux
Relais & Chateaux

Relais & Chateaux

1954. gadā Francijā izveidotā asociācija Relais & Châteaux apvieno vairāk nekā 550 izcilas viesnīcas un restorānus, kuru vadītājus, īpašniekus un šefpavārus vieno kaislība uz savu darbu, kā arī patiesums un cilvēcība saskarsmē ar viesiem.

Relais & Châteaux dalībnieki atrodami no Napas ielejas vīna dārziem un Provansas līdz pat Indijas okeāna pludmalēm, un katrā pasaules nostūrī tie piedāvā saviem klientiem īstu, nesamākslotu pieredzi - vietējās kultūras iedvesmotu dzīves stilu un unikālu ieskatu cilvēces vēsturē. Relais & Châteaux biedrus vada vēlme kopt un popularizēt pasaules virtuves bagātību un daudzveidību un viesmīlības tradīcijas. Asociācijas dalībniekus vieno arī apņēmība aizsargāt vietējo kultūras mantojumu un apkārtējo vidi, kas nostiprināta 2014. gada novembrī UNESCO iesniegtajā memorandā. Dome Hotel tika uzņemta Relais & Châteaux asociācijā 2014. gadā. Mēs ar lepnumu un atbildības sajūtu kopjam tās vērtības, kas vieno visus asociācijas dalībniekus. Kopš 2016. gada Dome Hotel īpašnieks Gundars Ozols ir uzņēmies Relais & Châteaux vicedelegāta uzdevumus asociācijas Beneluksa, Austrumeiropas un Skandināvijas valstu apakšnodaļā.

Book a Stay